Драма во Велика Британија: Принцот Чарлс заразен со коронавирус?

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс, е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми.

Како што се вели, тој има поблаги симптоми и се чувствува добро и се наоѓа во изолација.

Неговата сопруга Камила (72) не била заразена со коронавирус.

Тој, наводно, се разболел и бил позитивен на коронавирус уште минатата недела, поради што на персоналот со кој бил во контакт му било да се самоизолира.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *