Нови 29 случаи на заразени со коронавирус

Во изминатите 24 часа се регистрирани нови 29 заболени од Covid19.

По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Covid-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица, напиша министерот Венко Филипче на неговиот Facebook профил.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *