Oчувот на Енрике Иглезијас почина од коронавирус

Медиумите од Шпанија јавија дека починал очувот на поп-пејачот Енрике Иглесијас. Карлос Фалко (83), петтиот маркиз од Грињон и татко на полусестрата на Енрике, Тамара Фалцо, бил хоспитализиран минатата недела, но за жал ја загубил битката со коронавирусот.

За тажната вест потврди и популарниот пејач преку неговиот профил на Инстаграм.

Минуваме низ многу тежок период и оваа ситуација зафати голем број луѓе, вклучувајќи го и моето семејство. Време е да останете дома и да се грижите за своите сакани. Ви испраќам силна прегратка и се надевам дека ќе се видиме наскоро. Разведрете се, порача Иглесијас.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *