НБА ѕвезда на сметка од 164 долари оставил бакшиш од 1000 долари

Ѕвездата на Кливленд, Андре Драмонд покажа голема великодушност така што остави бакшиш од 1000 долари во еден ресторан на Флорида.

Сметката која ја направил изнесувала 164 долари, но Драмонд одлучил да остави прилично голем бакшиш со кој ја оставил келнерката во неверување.

„Не знаев кој е муштеријата додека не го видов бакшишот на смектата од 164 долари. Кога ми ја дадоа картичката, проверив и не можев да верувам. На сметка од 160 долари, бакшишот беше 1000. Се тресев и плачев од среќа откако замина“, напиша келнерката Касандра Диаз.

Инаку, Драмонд годишно во Кливленд заработува 27 милиони долари годишно.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *