Ќе се снимаат уште епизоди од „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер со молба до Саманта – „Врати се, добредојдена си“

Сара Џесика Паркер (64), која ја игра Кери, исто така е извршен продуцент на серијата, а планот за снимање многу се промени:

– Продукцијата на серијата досега беше огромен успех, и бидејќи одговорот на фановите е пред сѐ позитивен, извршните продуценти Мајкл Патрик Кинг и Сара Џесика Паркер бараат повеќе од оригиналниот план, кој требаше да прикаже само 10 епизоди – изјави извор од продукцијата.

Снимањето на втората сезона ќе биде објавено наскоро, а познато е дека вратата на Ким е ширум отворена.

You must be logged in to post a comment Login