Период на сончево време со високи дневни температури

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умрен ветер претежно од југозападен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје – Маврово – Охрид – Битола и Берово 9 Целзиусови степени во Кавадарци 11 – Крива Паланка 10 – Дојран 13.

И за утре прогнозата е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје и Битола 12 – Крива Паланка 10 – Охрид 11 – Маврово 7 – Кавадарци 8 – Берово 9 и Дојран 16.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР