Сончево и топло со температури до 17 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Дневните температури ќе се движат во Скопје 13 Целзиусови степени Маврово 9 – Крива Паланка 12 – Берово 12 – Битола 13 – Охрид 11 – Кавадарци 14 – Дојран 17 степени.

И утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност слаб до умерен ветер од западен правец и дневни температури од 9 до 17 степени.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР