Денес и утре сончево и топло од среда дожд и снег

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 15 целзиусови степени – Маврово 13 – Охрид и Крива Паланка 13 – Берово 16 – Битола 15 – Кавадарци 17 – Дојран 18.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со слаб до умерен ветер од југозападен правец и дневни температури од 9 до 18 степени.

Од среда ќе имаме промена на временските прилики облачно со повремени врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег и дневни температури од 3 до 11 степени.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР