Времето денес ќе биде облачно со повремен снег

Денес ќе биде облачно – студено и ветровито со повремени врнежи претежно од снег.

Во планинските региони и во западните делови ќе се формира нова снежна покривка од 10 до 20 см. И по Повардарието врнежите ќе бидат од дожд – влажен снег и снег и на места ќе се формира помала снежна покривка.

Поради силниот ветер од над 70 км/час ќе има услови за појава на снежни наноси. Утринската температура ќе биде од минус три до пет а дневната од минус еден до осум степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу еден а дневната ќе достигне до пет степени.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР