Земјотрес од 5 степени ја погоди Грција

Земјотрес од 5 степени според Рихтеровата скала денес го погоди средниот дел на Грција.

Епицентарот бил во близина на градот Неохорион или 239 километри северозападно од главниот град Атина на длабочина од 9 километри.

Земјотресот но со далеку помал интензитет бил почувствуван и во јужниот дел на нашата земја. Ова е само еден од низата земјотреси кои во изминатите неколку дена ја погоди Грција

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР