Тепачка помеѓу две групи во ноќен клуб во центарот на Скопје

Деветнаесетгодишен жител на скопското село Никиштане пријавил во полиција дека доцна синоќа кај место викано „Чаирчанка“ на ул.„Цветан Димов“, поради нерасчистени должничко доверителни односи и претходна расправија, пријавителот и Љ.Е, Р.С. и А.А. биле физички нападнати од Б.Ј, Е.Н и уште едно непознато лице, кои што во нападот употребиле нож, секира и копач.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР