Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е позитивен на корона вирусот заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе.

За среќа немам никакви симптоми но тестот покажа позитивен резултат . Уште еднаш апелирам до сите да не го потценуваат вирусот и да бидат максимално внимателни, напиша Зекири на фејсбук со извинување до сите со кои во последните денови бил во контакт и жалење што ненамерно ги вовел во незавидна ситуација.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР