ФОТО: Новак Ѓоковиќ на четири недели до рекордот на Федерер

Новак Ѓоковиќ ја започна 306 седмица како лидер на АТП рангирањето и дојде на само еден месец до можноста да се израмни со рекордот на Федерер кој има 310 недели минати на првото место на ранг листата.

Ако Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Австралија Опен, оносно ако Надал не го освои првиот овосезонски Грен слем, со победа на уште еден турнир, Ѓоковиќ на 8 март може да го подобри рекордот на Федерер.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР