АМС со номинација за ФФМ – „Најуспешна национална спортска федерација“

Агенцијата за млади и спорт ја номинираше Фудбалската федерација на Македонија за најуспешна во категоријата „Најуспешна национална спортска федерација“.

#Најдобри2020

Нашиот капитен, Горан Пандев е номиниран во категоријата „Спортист на годината“, а Игор Ангеловски е номиниран за најдобар тренер / селектор на годината.

#НајдобриВоСпортот

Македонската А репрезентација е меѓу фаворитите за наградата најуспешен национален тим.

#НапредМакедонија

Надежната Сара Велкова е е во конкуренција за најдобра млада спортистка на годината.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР