Дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Невработените добиваат одамна очекувана работа, со која ќе бидат исклучително задоволни.

Љубов: Емотивната врска во која сте, е оптоварувачка. Може да дојде до прекин. Опкружени сте со пријатели и со роднини, што може да ја ублажи напнатата ситуација со партнерот.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

БИК

Работа: Треба да ги реализирате своите планови. Една блиска личност ќе ви пружи помош.

Љубов: Слободните Бикови поттикнуваат иницијатива да освојат срце една прекрасна личност.

Здравје: Намалете го стресот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Колегите нема во целост да ве разберат, а на Вас е да им ги изложите и предложите идните активности.

Љубов: Имате голем проблем во партнерските односи. Нетрпеливоста од порано може да кулминира со караници и неразбирање.

Здравје: Проблеми со зглобовите и колената.

РАК

Работа: Полека се подготвувата за оставарување на работите. Сега е најважно да имате поддршка од надредените кои во целост ќе ве поддржат.

Љубов: Во партнерскиот однос шкрипи. Сепак, се привлекувате еден на друг, и не можете да го замислите денот без него, ниту тој без вас.

Здравје: Ви сметаат цигарите.

ЛАВ

Работа: Храбро го работите се што е во Вашиот, но и во интересот на фирмата за која работите. Финансиите ја следат вашата активност.

Љубов: Станувате товар за партнерот. Како да немате слух да видите што ве разделува.

Здравје: Потребна е нега на кожата.

ДЕВИЦА

Работа: Работите одат во посакуваната динамика. Сепак, може да имате проблеми со надредените, затоа што тие би сакале нешто брзо и повеќе.

Љубов: Наклонети сте кон флерт. Добро размислите дали тоа ќе ви донесе нешто добро.

Здравје: Потрудете се да имате што помалку стрес.

ВАГА

Работа: Важно е да бидете подготвени да прифатите дека на ова поле ќе мора да правите поголеми компромиси за да успеете.

Љубов: Потребно е повеќе да се потрудите со саканата личност, за врската да напредува.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Со своето залагање ќе покажете дека е вашиот начин најдобар за сите тековни и идни работи.

Љубов: Конечно, сфаќате колку сте ја занемариле саканата личност и дека таа личност заслужува многу повеќе љубов и внимание, од што сте пружале до сега.

Здравје: Проблеми со синусите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На одличен пат сте да постигнете голем успех на работа, и со тоа да докажете дека сте биле во право.

Љубов: Доста ви се напнати случувања и недоразбирања. Подготвени сте на компромис, но прашање е дали ќе донесе подобрување во односите.

Здравје: Бидете внимателни во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Работа: Бидете подготвени за сите разговори, затоа што ќе добиете низа понуда, па ќе се двоумите која работа да ја одберете.

Љубов: Конечно имате доволно самодоверба да го отворите своето срце кон партнерот и да му кажете што ви смета.

Здравје: Чувајте се од скршеници.

ВОДОЛИЈА

Работа: Кај вас е изразено незадоволството, затоа што имате многу работа, а малку заработка. Тоа ве доведува да бидете нерасположени.

Љубов: Слободните Водолии веќе некое време се допишуваат со една личност преку друштвените мрежи. Време е да се видите.

Здравје: Пречки во дишните патишта.

РИБИ

Работа: Ќе имате конткати со странство. Ќе ви се отворат работи со странски компании.

Љубов: Срцето сака едно, а разумот друго. Одлучете се на време, за да не влезете во комплициран однос.

Здравје: Проблеми со зглобовите

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР