Двајца загинати и 90 повредени во фабрика за мраз на Филипините

Најмалку две лица загинаа, а повеќе од 90 се повредени при истекување на амонијак од фабрика за мраз на Филипините.

Стотици граѓани кои живеат во близина на фабриката ја напуштија областа, соопштија денеска филипинските власти.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР