Голема полициска акција во Прилеп, се апсат дилери на дрога

Голема полициска акција е во тек во Прилеп, потврдуваат од МВР .Според првичните неофицијални информации, разбиена е голема мрежа на дилери на дрога.

Се апсат лица од познати локали во Прилеп. Акцијата е во тек и токму поради тоа од МВР не соопштуваат повеќе детали. Неофицијално, приведени се полициски службеници, сопственици на локали, бизнисмени…

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР