Роденденската порака на Роналдо: Жал ми е што не можам да ви ветам уште 20 години фудбал

Вчера Кристиано Роналдо наполни 36 години и по тој повод им се обрати на фановите преку социјалните мрежи.

„36 години, неверојатно! Се чувствувам како вчера се да започна, но моето патување е веќе полно со авантури и приказни за паметење. Мојата прва топка, првиот тим, првиот гол…времето лета. Од Мадеира до Лисабон, од Лисабон до Манчестер, од Манчестер до Мадрид, од Мадрид до Торино, давав се што можев, секаде се обидував да бидам најдобрата верзија од себе. За возврат вие ми ја дававте вашата љубов и почит. Поради тоа никогаш нема да можам доволно да ви се заблагодарам“.

„Го славам мојот 36. роденден и 20 години како професиналец. Жалам што не можам да ветам уште 20 години фубдал. Можам да ветам дека секогаш додека играм од мене нема да добиете помалку од 100 проценти“.

„Ви балгодарам уште еднаш и за вашите пораки во текот на денот“, порача Роналдо.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР