Атлетико и Челзи официјално во Букурешт

Мечот од Лигата на Шампионите помеѓу Атлетико Мадрид и Челзи на кои шпанците се домаќини ќе се одигра во Букурешт.

Ова е официјалната информација откако за ова имаше наговестување дека ќе се случи изминатите неколку дена.

Шпансаката влада има посебни регулативи за летовите од Англија, со обавезен карантин што нормално дека нема да се дозволи да ги поремети плановите на УЕФА. Се одлучи како и грото од мечевите кои се планирани да се играат, да се одржат на неутрален терен.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР