Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одложи склучувањето на новиот договор со мадридскиот клуб.

Според шпанскиот весник, 33-годишниот фудбалер сака уште малку време да одлучи самиот дали е од корист за клубот или не.

На крајот на сезоната 2020/21, напаѓачот ќе ја донесе конечната одлука за својата иднина. Можеби Французинот ќе се врати во Лион.

Тековниот договор на играчот со Реал Мадрид се пресметува до летото 2022 година. Оваа сезона одигра 20 натпревари во Ла Лига, постигна 11 гола и направи пет асистенции.

You must be logged in to post a comment Login

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР