Енергетска бомба: Народен лек кој штити од вируси и заразни болести

Вирусите, настинките и грипот доаѓаат се секогаш присутни во зима, посебно кога сме особено чувствителни и имунитетот е значително нарушен. Во претстојниот период, особено за време на глобалната пандемија на коронарен вирус, лекарите препорачуваат да го зајакнеме организмот, имунитетот и подготвени да ги дочекаме вирусот и грипот.

Руската алтернативна медицина нуди народен лек, кој комбинира скоро некомпатибилни природни состојки, но кој го обновува целиот организам.

Ако често сте преморени и се чувствувате како да немате доволно енергија, тоа е првиот знак дека имунитетот е сериозно нарушен. Овој ефикасен руски еликсир ќе придонесе за прочистување на целиот организам и ќе ја врати изгубената енергија. Овој препарат се користи во форма на пијалок, а главните состојки се лук, маслиново масло, природен мед, зелен чај, потоа мали количини смола, јаболков оцет и црн пипер.

Рецептот е на рускиот академик Људмила Григориевна Пучко.

Состојки:

  • 2 лажици ситно сецкан лук
  • 3 лажици маслиново масло
  • 5 лажици природен мед од ливада
  • 50 милилитри силен сварено зелен чај
  • половина лажичка мелен пипер
  • природна смола
  • една лажичка јаболков оцет

Подготовка:

Нјапрво се пржи лукот во маслиново масло една минута. Се додаваат сите други состојки и се мешаат добро на тивок оган пет минути. Се тргна од оган и се остава да се излади. Смесата се чува во стаклена тегла во фрижидер. Се конзумира по една кафена лажичка дневно, секогаш во исто време. Не е важно дали пред или после јадење.

You must be logged in to post a comment Login