Приведен македонски државјанин во Хамбург баран со потерници, осуден на 17 години затвор

Полициски службеници од единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија во координација со секторот за меѓународна полициска соработка при МВР вчера во Хамбург го лишиле од слобода македонскиот Државјанин К.Д.

Кој се барал со потерници за издржување на вкупна затворска казна од 17 години.

Како што информира МВР, К.Д. е осуден за повеќе кривични дела, меѓу кои разбојништво, поголем број тешки кражби, измами и фалсификување на документи и ќе биде спроведен за издржување на затворската казна.

Оваа акција, велат од министерството, е резултат од успешната соработка на МВР со германската полиција..

You must be logged in to post a comment Login