Дневен Хороскоп

Овен
Љубов:
Контролирајте ги вашите афекти и негативни страсти во вашиот однос, не дозволувајте некој да ве наведе на лошо однесување.
Работа:
Во средбата со соработниците ве очекува ново или поучно искуство. Поттикнете ја љубопитноста на духот и креативното расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или спортска активност.

Бик
Љубов:
Вие реагирате премногу чувствително на различни ситници, додека партнерот ги гледа работите со други очи и ја смирува напнатоста.
Работа:
Секоја корисна информација треба да ве приближи до успешни резултати. Околностите се менуваат, проценете го најдобриот момент за акција.
Здравје:
Изгледате напнато, опуштете се со вистинското друштво.

Близнаци
Љубов:
Повремено делувате многу напнато, бидејќи вашиот партнер има свои интереси или некои тајни планови. Се наоѓате во емотивен јаз.
Работа:
Не ги добивате одговорите што ги очекувате, препознатливите фрази не значат многу. Лошата концентрација го отежнува воспоставувањето нови деловни контакти.
Здравје:
Ќе ви годи средбата со пријателите, како релаксација и опуштање.

Рак
Љубов:
Нема потреба да се однесувате театрално во друштво на саканата личност. Прилагодете ја вашата улога според заедничките потреби.
Работа:
Важно е да изберете ситуација која истовремено ги исполнува вашите духовни интереси и носи материјална корист.
Здравје:
Ќе уживате во прошетка или престој во природа.

Лав
Љубов:
Некој ве возбудува или ви го привлекува вниманието, повеќе отколку што сте спремни да признаете. Се однесувате мистериозно.
Работа:
Со неколку добри потези можете да направите повеќе од вашите соработници. Можете да ги реализирате вашите намери на различни страни.
Здравје:
Во одлична форма сте.

Девица
Љубов:
Ќе ви годи средба со блиска личност и емотивно внимание. Направете се што е потребно за да постигнете заемно задоволство.
Работа:
Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја цена односно контра-услуга.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

Терезија
Љубов:
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. На светот околу вас гледате со други очи и со поголем оптимизам.
Работа:
Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите основните критериуми според вашите интереси и да се борите за подобри услови.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Скорпија
Љубов:
Ограничете ги вашите желби и очекувања на разумно ниво. И покрај големата упорност, не можете да ја промените одлуката на партнерот.
Работа:
Се однесувате самоуверено пред личност која го тестира вашето знаење и професионални способности. Обрнете внимание на нечии совети.
Здравје:
Важно е да ги усогласите разумот и чувствата.

Вага
Љубов:
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. На светот околу вас гледате со други очи и со поголем оптимизам.
Работа:
Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите основните критериуми според вашите интереси и да се борите за подобри услови.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Скорпија
Љубов:
Ограничете ги вашите желби и очекувања на разумно ниво. И покрај големата упорност, не можете да ја промените одлуката на партнерот.
Работа:
Се однесувате самоуверено пред личност која го тестира вашето знаење и професионални способности. Обрнете внимание на нечии совети.
Здравје:
Важно е да ги усогласите разумот и чувствата.

Стрелец
Љубов:
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емотивна реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено.
Работа:
Се трудите да го одредите вашето место во деловните кругови, но и да одржувате добри односи со соработници од доверба.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

Јарец
Љубов:
Изгледате вознемирени, тешко ви е да го пронајдете своето „тивко засолниште“ и емоционален одмор. Ви недостига доверба во една блиска личност.
Работа:
Избегнувајте непотребни возбудувања или обврски кои психофизички ве исцрпуваат. Еден од соработниците може да го заврши вашиот дел од работата.
Здравје:
Слободното време посветете го на интересна тема, акумулирајте позитивна енергија.

Водолија
Љубов:
Покажете повеќе трпение во нечие друштво. Партнерот ја тестира вашата емоционална наклонетост и волја на различни начини.
Работа:
Соработниците не го исполнуваат својот дел од обврските, што автоматски се одразува на заедничкиот успех и вашата мотивација.
Здравје:
Уживајте во содржините кои ве релаксираат и опуштаат.

Риби
Љубов:
Емотивниот предизвик или авантура има свои негативни последици. Понекогаш „забранетото овошје“ носи горчлив вкус.
Работа:
На деловната сцена се случуваат ненадејни настани кои ве спречуваат целосно да ги реализирате вашите намери. Треба да најдете решение.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен добар сон, внимавајте на соништата.

You must be logged in to post a comment Login